Úvod » Duchovní mýdla » Duchovní mýdlo - Statečnost


        

Duchovní mýdlo - Statečnost

není skladem

 

Číslo produktu: 073
cena:
159 Kč ( Nejsme plátci DPH )

 

Poznámka: Používáním mýdla se začíná zjevovat uvnitř mýdla tento obraz (Název: Statečnost)

 

Statečnost znamená překonávání strachu. Je to ctnost, která nám dodává pevnost v obtížích a také vytrvalost v úsilí o obecné blaho a dobro. Se statečností vždy souvisí oběť, ať už se jedná o oběť hmotnou, časovou nebo oběť týkající se naší osobnosti či dokonce oběť lidskou. Statečnost také znamená schopnost žít podle našeho nejlepšího vědomí a svědomí a neutíkat od domnělých problémů a situací, které nám tyto plány hatí. Statečnost znamená postavit se problémům čelem, čelit jim beze strachu a s plným vědomím toho, že v žádné situaci nejsme sami, ale vždy jsme v naprostém bezpečí a pod ochranou a vedením vyšší moci či tzv. Anděla Strážného, ať je situace jakkoliv složitá či dokonce nebezpečná.

 

Při celé večerní očistě tímto mýdlem si jako modlitbu či mantru opakuji:

 

Cesta k dobrému, cesta k pravdě je vždy cestou vzhůru po pomyslném schodišti. Zdolávat překážky vyžaduje mou statečnost. Jsem statečný.

 

 

Mýdlo pro očistu nejen tělesnou, ale i duchovní. Mýdlo je cele prodchnuto účinnými látkami, které dokáži probudit nejen tělo a unavenou pokožku, ale působí nepřímo rovněž i na naši duši. V mýdle se ukrývá vzácný olej ze semen granátového jablka a také olej bavlníkový, které výrazně hydratují, tonizují a vyživují unavenou a stárnoucí pleť. Obsažená voda z Mrtvého moře pak obohacuje pokožku jednadvaceti přírodními minerály, hydratuje ji a zanechává ji jemnou, hebkou a vláčnou. V neposlední řadě najdete v mýdle tři vzácné bylinky – posvátnou bazalku tulsi, houbu reishi a světelný kořen.

 

Tulsi neboli bazalka posvátná má svůj původ v Indii, kde se jedná o mimořádně posvátnou a uctívanou bylinu, která se vysazuje na posvátných místech. Sama o sobě je legendou pro Indy - Tulsi je manželkou boha Višny a je tedy do této rostliny vtělená (v Indii byla zasvěcena bohu Krišnovi a ochraňovala před smrtí, nemocemi a neštěstím). Kromě náboženského významu má tato bylina také důležitý medicínský význam a používá se především v ajurvédské léčbě. Tulsi se považuje za „královnu bylin“. Tulsi posiluje zejména obranyschopnost. Podporuje také životní sílu a v oblasti péče o pokožku se jedná o výrazně silný antioxidant.

 

Houba reishi neboli „božská houba nesmrtelnosti“ je ve východní Asii po tisíce let uctívána jako přírodní lék doslova na vše. Dokonce více než proslulý ženšen. Její léčivé účinky se staly předmětem zkoumání víceež tisícovky vědeckých studií, které se shodují na výjimečných léčivých účincích. Mimo jiné reishi dokáže zabránit degeneraci buněk pokožky, a tak redukuje stárnutí pokožky.

 

Světelný kořen (jam čínský) je rostlina, která je v antroposofickém hnutí už delší dobu důležitým tématem diskuzí. Zakladatel antroposofie Rudolf Steiner přisoudil této rostlině významnou roli v oblasti výživy - roli potraviny, která by mohla rozhodující měrou ovlivnit vývoj lidstva a Země, jelikož je schopná ve svých kořenech ukládat světelný éter (energie čchi, prána). Co se týče působení na kůži a vlasy, jsou již delší dobu známé pozitivní účinky jako je hladká a hebká pleť a zpomalení jejího stárnutí či lesklé a silné vlasy.

 

 

Vůně: povznášející sladce zemito-balzamická teplá kořenitá vůně s lehkými jehličnatými tóny (myrha, jedle, borovice, vetyver, benzoe absolue)

 

Složení: Sodium Olivate (olivový olej), Aqua (neratovská poutní voda), Sodium Shea Butterate (bambucké máslo), Sodium Cocoate (kokosový olej), Sodium Sunflowerseedate (slunečnicový olej), Maris Aqua (voda z Mrtvého moře), Sodium Gossypium Herbaceumate (bavlníkový olej), Punica Granatum Seed Oil (olej z granátového jablka), Ocimuum Sanctum (bazalka posvátná), Ganoderma Lucidum Extract (houba reishi), Dioscorea Polystachya Extract (jam čínský), Kaolin (růžový jíl), Charcoal (černé aktivní uhlí), Zinc Oxide (oxid zinečnatý), Commiphora Myrrha Oil (esenciální olej z myrhy), Abies Alba Cone Oil (esenciální olej z jedlových šišek), Pinus Sylvestris Leaf Oil (esenciální olej z borovice), Styrax Benzoin Gum Extract (benzoe 60% absolue), Vetiveria Zizanoides Oil (esenciální olej z vetyveru), Alcohol (alkohol), CL 77007, CL 77492, CL77491, CL 77288 (přírodní barviva)

 

Hmotnost: 110 g

 

Součást mýdla je také kartička (viz obr.) s těmito podrobnými informacemi o mýdle.

 

Mýdlo z kolekce sedmi ctností: Víra, Naděje, Láska, Moudrost, Spravedlnost, Statečnost a Umírněnost

NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ

Nebyl zatím přidán žádný názor. Přidejte svůj názor nebo dotaz jako první.